Grzybowo - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Grzybowa

Nadmorska miejscowość Grzybowo położona w województwie zachodniopomorskim sąsiaduje z zachodnią stroną Kołobrzegu. Dojechać tu można drogą wojewódzką nr 102, z której należy skręcić na obrzeżach Kołobrzegu w ul. Europejską, a następnie w ul. Grzybowską. Do Grzybowa prowadzi także ul. Wyzwolenia od strony miejscowości Dźwirzyno, po stronie zachodniej.

Połączenia komunikacyjne do Grzybowa można w łatwy sposób sprawdzić za pomocą wyszukiwarki GoEuro. Choć bezpośrednio do miejscowości nie dojeżdża zbyt wiele środków transportu, dobra komunikacja z Kołobrzegiem znacznie ułatwia podróż. W Grzybowie znajduje się aż 8 przystanków komunikacji miejskiej docierającej tu z Kołobrzegu. Autobusy odjeżdżają m.in. z przystanku na ul. Kniewskiego niedaleko Dworca PKP Kołobrzeg, w północnej części miasta, zaraz obok drogi krajowej nr 11. Stąd docierają do Grzybowa ul. Grzybowską i Nadmorską, a zatrzymują się m.in. przy ul. Szkolnej i Borkowskiej. Pociągiem do Kołobrzegu można dojechać z wielu miast w Polsce: z Warszawy, Szczecina, Poznania, Lublina, Piły, Koszalina, Krakowa, Bielska-Białej, Łodzi czy Słupska. Docierają tu również autobusy PKS oraz prywatnych przewoźników. Dworzec autobusowy w Kołobrzegu znajduje się obok stacji PKP, przy ul. Kolejowej.

Bezpośrednio do Grzybowa docierają również autobusy PKS Tomaszów Mazowiecki, PKS Gryfice oraz przewoźników prywatnych: firmy Grześ, Andrzej Bus i Kry-Cha. Z bardziej oddalonych miast, do których kursują busy, warto wymienić np. Tomaszów Mazowiecki i Zakopane. Większość linii jednak pokonuje trasy między lokalnymi miejscowościami. Na obszarze Grzybowa z powodzeniem można poruszać się na piechotę - wieś nie jest rozległa. Istnieje też możliwość skorzystania z usług taksówkarzy dojeżdżających z Kołobrzegu - odległość między tymi dwiema miejscowościami wynosi zaledwie 7 km.

rozwiń
Grzybowo - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij